Huawei, “LEM” kod adlı yeni katlanabilir telefonunu tanıtacak

Huawei, akıllı telefon pazarında yeniliklerine devam ediyor ve P70 serisi üzerinde çalıştığı yönünde duyumlar alınıyor. Ancak daha da heyecan verici bir gelişme, şirketin Şubat ayında yeni bir katlanabilir flip telefon modeli üzerinde çalıştığı yönünde. Bu bilgi, Huawei’nin bir dağıtıcısı olan Weibo’daki bir paylaşımdan geldi. Şimdilik cihaz hakkında fazla detay bulunmamakla birlikte, “LEM” kod adına sahip olduğu ve 5G destekli bir Kirin yonga seti kullanabileceği belirtiliyor.

Bu yeni katlanabilir telefonun resmi tanıtımının, Çin’de 24 Şubat’ta kutlanan Fener Festivali’nden sonra yapılacağı ve Çin Yeni Yılı’ndan hemen sonra, 10 Şubat’tan itibaren ön siparişlerin alınmaya başlanacağı konuşuluyor. Huawei’nin şu anda üç farklı katlanabilir telefon serisi bulunuyor: Pocket (flip telefonlar), X (dışa doğru katlanan tabletler) ve Xs (içe doğru katlanan tabletler). Pocket serisi, şu ana kadar yalnızca iki model (P50 Pocket ve Pocket S) içermesine rağmen, 2023 yılında Çin’deki katlanabilir telefon pazarının %29,6’sını ele geçirmeyi başardı.

Huawei, “LEM” kod adlı yeni katlanabilir telefonunu tanıtacak

Pocket serisinin en son üyesi Pocket S, 2022 yılında piyasaya sürüldü ve yaklaşık 695 dolar fiyat etiketiyle dikkat çekti. Ana ekranı 6.9 inç ve dış ekranı 1.04 inç olan bu model, yüksek yenileme hızları ve geniş renk gamları ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Qualcomm Snapdragon 778G işlemcisiyle güçlendirilen Huawei Pocket S, HarmonyOS işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Cihazın arkasında, RYYB sensörlü ve f/1.8 lensli 40 MP ana kamera yer alıyor ve bu kamera, 13 MP ultra geniş açılı bir kamera ile tamamlanıyor. Özçekim kamerası ise delikli ekrana zarifçe yerleştirilmiş ve 10.7 MP sensöre sahip. Huawei Pocket S, soğutma kapasitesini artıran ultra ince bükülebilir bir grafit tabakaya sahip ve 4,000 mAh kapasiteli bir batarya ile 40W hızlı şarj desteğine sahip. Şirket, menteşe mekanizmasının dayanıklılığını sağlamak amacıyla 400,000 kez açılıp kapanma testine tabi tutulduğunu belirtiyor. Bu yeniliklerle Huawei, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını güçlendiriyor ve teknoloji tutkunlarının beklentilerine cevap veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir