Aile Çocuğu Korkuttu: İstismarcı Enişte Dosyası Kapandı!

Bayrampaşa’da ortaokul 8. Sınıf öğrencisi olan J.O. 31 Mart günü okulun rehber öğretmenine gidip annesinin teyzesinin eşi olan 70 yaşındaki Ş.C. tarafından 3 yıl önce cinsel istismara maruz kaldığını anlattı. Bu istismarın ise 10 kez gerçekleştiğini, bu şahsın kendisi dışında başka çocuklara yönelikte benzer eylemleri olduğunu belirtti. Bunun üzerine rehber öğretmen okul müdürüne ve polise haber verdi. Çocuğun annesi okula davet edildi. Çocuğun yaşadığı dehşet ona da anlatıldı. Polis eşliğinde anne ve çocuk emniyete götürüldü.

Bayrampaşa Çocuk Büro Amirliği’nde ifadesi alınan anne N.O., “Ben böyle bir olayı bugün ilk kez öğrendim. Kızım daha önce bana böyle bir şey söylemedi. Ben kızım ve kendi adıma şikayetçi değilim” dedi.

ÇOCUK İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Şüpheli ise polisler tarafından gözaltına alındı. Ancak suçlamaları reddetti. Sonrasında ise serbest bırakıldı. Mağdur çocuk J.O. ise annenin ifadesinin alınmasından günler sonra alındı. 4 Nisan günü ifadesi alınan J.O. rehber öğretmenine verdiği beyanları değiştirdi. J.O. İfadesinde, “Ş. Amcayı pek görmüyorum ama seviyorum. Rüyamda gördüğüm bir olay oldu. Bu olayı birkaç yıl önce gördüm. Rüyam dışında bir şey yaşamadım. Bu olayı rehberlik öğretmenime anlattım. Ama öğretmenine rüya olduğundan bahsetmemişim. Sanırım öğretmenime biraz yalan söylemiş olabilirim. Annem bana baskı kurmadı. Annem gerçek olmadığı için, ‘babana söylemeye gerek yok” dedi.

‘GİZLEME EĞİLİMİ TAŞIYOR’

J.O. İfade verirken yanında bulunan adli görüşmeci ise raporunda J.O.’nun hafif depresif ve kaygılı olduğuna, doğal ve samimi beyanlar vermekten kaçındığına, gizleme eğilimi taşıdığına dikkat çekti.

BİR DOSYADAN DA BERAAT ETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada enişte hakkında takipsizlik kararı verildi. Ancak başka bir çocuğun şikayetiyle enişte Ş.C. hakkında yine “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan dava açıldığı ve bu davanın beraat ile sonuçlandığı öğrenildi. Mahkeme bu kararı delil yetersizliğinden verdiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir