Naci Görür’den Pazarcık Belediye Başkanı’na: Depremden önce neredeydiniz?

Prof. Dr. Naci Görür, AK Partili Maraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’ın ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyareti sırasında depremzedelerin tepkisine verdiği yanıtı eleştirdi.

Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Gazetede okudum. Vatandaşlar deprem bölgesinin bir belediye başkanına tepki göstererek ‘Neredeydiniz?’ diye soruyor. Başkan da ‘Devlet buradaydı, vali buradaydı, Jandarma Komutanı buradaydı’ diye cevap veriyor. Bu soru ve cevaplar 50 bin canımız gittikten sonra ve üstelik de yanlış zaman kastedilerek gerçekleştiriliyor. Asıl soru şu olmalıydı: Depremden önce neredeydiniz?”

AK Partili Maraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, geçen cuma ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyaret etti.

Depremzedeler, Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi. Yılmazcan, bir depremzedenin “Neredeydiniz?” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” yanıtını verdi. Bir başka depremzedenin, “Siz neredeydiniz” sorusuna da Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi. Başka bir depremzede, “Yok yok, sen yoksun burada” diye tepki gösterdi. Yılmazcan ise “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir