MHP’li Büyükataman’dan Bahçeli açıklaması: Son kullanma tarihi geçmiş gazeteci bozmaları, siz neden rahatsız oldunuz?

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli‘nin, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları konusunda dün yaptığı açıklamaya ilişkin, “Dünden itibaren, Musul’da devlet görevini eline yüzüne bulaştırıp kaçmış siyasetin ergeni, devlet ciddiyetinden ve tarihimizden habersiz etkisiz bir eleman başta olmak üzere son kullanma tarihi geçmiş birtakım gazeteci bozmaları, nereden fonlandığı herkesin malumu olan sosyal medya trolleri, tek merkezden düğmeye basılmış gibi saldırıya geçerek, Genel Başkanımızı hedef almaya çalışmışlardır” dedi.

Büyükataman, “Siz neden rahatsız oldunuz? Daha çok çocuğun ve sivilin ölmesine Türkiye’nin mani olacak olması, sizi niye bu kadar rahatsız ediyor?” diye sordu. 

Büyükataman, yazılı açıklamasında, MHP lideri Bahçeli’nin, İsrail-Hamas arasında yaşanan savaşın son bulmasına yönelik çağrısına, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ve gazeteci Banu Avar‘ın tepki gösterdiğini belirtti.

AA’da yer alan habere göre, Bahçeli’nin çağrısına ilişkin Büyükataman, “Genel Başkanımızın çağrısı, yaşanan çatışmaların bölgedeki barış ve istikrarı tehdit etmesinin son bulmasına, sivil katliamlarının bir an önce durmasına, tüyü bitmemiş çocukların katledilmesine karşı ve Türk-İslam tarihine olan sorumluluğumuzun idraki ile yapılmış bir çağrıdır” ifadesini kullandı.

“Türkiye tarihe olan sorumluluğunun farkındadır”

İsmet Büyükataman açıklamasında, “Dünden itibaren, Musul’da devlet görevini eline yüzüne bulaştırıp kaçmış siyasetin ergeni, devlet ciddiyetinden ve tarihimizden habersiz etkisiz bir eleman başta olmak üzere son kullanma tarihi geçmiş birtakım gazeteci bozmaları, nereden fonlandığı herkesin malumu olan sosyal medya trolleri, tek merkezden düğmeye basılmış gibi saldırıya geçerek, Genel Başkanımızı hedef almaya çalışmışlardır” görüşünü paylaştı.

“Ancak yine de şunu sormak lazım, siz neden rahatsız oldunuz? Daha çok çocuğun ve sivilin ölmesine Türkiye’nin mani olacak olması, sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Kilometrelerce öteden bölgemize gelen emperyalist güçlerden rahatsız olmadığınız halde Türkiye’nin bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamasının nesinden gocunuyorsunuz? İsrail’in sivil katliamlarına göz yumalım, alkışlayalım mı istiyorsunuz? Bölgemizde barışın sağlanmasına yönelik adımlardan neden rahatsız oluyorsunuz? Daha çok kan ve gözyaşı mı istiyorsunuz?

Eğer piyonluğunu yaptığınız efendileriniz gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mazlumlara umut olmasından rahatsız oluyorsanız, bilin ki daha çok rahatsız olacaksınız. Çünkü, Türkiye tarihe olan sorumluluğunun farkındadır ve daima mazlumların umudu olan bir devlettir. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. Türk, beklenendir ve Türkiye Cumhuriyeti, vahşi saldırılar altında yardım çığlıkları arşa ulaşan Filistinli mazlumların bekleyişlerini karşılıksız bırakmayacaktır.”

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İki haftadır Gazze’de zincirleme insani felaketler yaşanmaktadır. Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır ” açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘ye destek vererek, “Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum” dedi.

Karamollaoğlu’ndan sonra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum” dedi.

Davutoğlu ve Bahçeli, yüz yüze görüşecek

Bugün de Davutoğlu ile Bahçeli telefon görüşmesi yaptı. Bahçeli, Davutoğlu’nu arayarak, dün paylaşmış olduğu Gazze konusundaki hassasiyetini içeren tweetine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.  Bahçeli’nin teşekkürünün ardından; Davutoğlu, tüm Gazzeliler adına Filistin konusundaki hassasiyetlerinden dolayı Bahçeli’ye teşekkürlerini iletti. 

Telefon görüşmesinin devamında, iki lider Gazze konusunu ele alacakları bir yüz yüze görüşme yapma kararı aldı. 

TIKLAYIN | Bahçeli: Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar, sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aştı

TIKLAYIN | Karamollaoğlu’ndan Bahçeli’nin Gazze çağrısına destek

TIKLAYIN | Karamollaoğlu’nun ardından Davutoğlu’ndan da Bahçeli’nin Gazze çağrısına destek

TIKLAYIN | Bahçeli, Davutoğlu’nu aradı: Gazze konusunu ele almak için yüz yüze de görüşecekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir