Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir programı iptal!

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarınki (10 Mayıs Çarşamba) İzmir programı iptal edildi. Değişiklik sonrası İzmir’de raylı sistemin 4. ayağı olan Narlıdere Metrosu’nda ilk deneme seferini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer saat 11.30’da gerçekleştirecek.

Fahrettin Altay İstasyonu ile Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu arasında hizmet verecek olan 7,2 kilometrelik 7 istasyonlu hatın ilk deneme sürüşü Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşeçekti. Aydın mitingi öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte deneme seferlerini gerçekleştirecek olan Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi Prof. Dr. Hüseyin Özdağ, hayatını kaybetmesi üzerine program iptal edildi. Kılıçdaroğlu’nun yarın Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi’nde gerçekleşecek cenaza törenine katılacağı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada da “Cumhurbaşkanı adayı sayın kemal Kılıçdaroğlu’nun programındaki değişiklik nedeniyle İzmir programı iptal edilmiştir. Bu nedenle gündem akışımızda da önemli bir değişikliğe gidilmiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir