Bayburt Üniversitesi Öğrencisi Arif Köse, Taekwondo Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı

Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi Arif Köse, 87 kg kategorisinde yarıştığı Zekeriya Tutar Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında bronz madalya kazanarak milli takım seçmelerine katılma hakkı elde etti.

Erzurum’da düzenlenen Zekeriya Tutar Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında sergilediği başarılı performansla 5 rakibini yenerek yarı finale kadar yükselen Arif Köse, kazandığı bronz madalya ile Bayburt Üniversitesinin ulusal madalya hasadını sürdürürken, milli takım seçmelerine katılacak sporcular arasında yer alarak başarısını taçlandırdı. Türkiye genelinden onlarca sporcunun milli formayı giymek için mücadele ettiği şampiyonayı göz dolduran galibiyetlerle tamamlayan ve adını az sayıda sporcunun yer aldığı seçmeler listesine yazdıran Köse, Bayburt Üniversitesinin Taekwondo branşında başarı yakalayan öğrenci ve madalya çeşitliliğini örneklemesi bakımından da önemli bir kariyer profiline erişti. Deniz Dağdelen gibi milli sporcu öğrencilerin ülke ve dünya çapında yakaladığı başarı skalasının bir tesadüf olmadığını kanıtlayan Köse, yakın zamanda bu kez milli formayı giymek için ter dökecek.

Kazandığı başarı sonrasında açıklamada bulunan Köse, başarısını milli takımla sürdürmek istediğini belirterek, “Her sporcu, yorucu geçen antrenmanlarının sonrasında böyle bir senaryoyu kafasında çok kez canlandırır. Zaten bizleri zafere götüren yoldaki tüm zorlu aşamaları aşmaya teşvik eden de budur. Hiçbir zaman madalyadan daha azını hayal etmedim. Çünkü üniversitemizde her sporcu, yola büyük hedefler koyarak başlar. Madalya bizim için hem başlangıç hem de sonuç evresi olarak sürpriz değil, hedeftir. Hedefim, uluslararası madalyaları ay yıldızlı formayla bir araya getirmek. Bu hedefte bizleri kenetleyen Spor Bilimleri Fakültesi ailesine ve hem Rektörümüz hem de Dekanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e teşekkür ederim.” dedi.

Köse’yi başarısından dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Türkmen ise ilettiği mesajında, “Yıllar süren teori ve pratik tecrübemiz bizlere gösteriyor ki, her bireysel kariyer hedefi mutlaka bir milli temsil hayalinin gerçekleşmesini içeriyor. Milli forma, öylesine bir formadır ki, onunla kazanılan başarı üzerindeki bayrak nedeniyle bir taraftan hepimizindir; arkasındaki isim nedeniyle ise aynı zamanda sporcunun kendisinindir. Öğrencimiz Arif Köse, eminiz ki başarı grafiğini sürdürerek milli formayla da madalyalar kazanacak ve bizler de bu sevince ortak olarak Üniversitemizin toplumsal misyonunu gerçekleştiren öncü öğrenciler listemize bir isim daha ekleyeceğiz.” ifadelerine yer verdi. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir